Kohvik aastast 1895

Võlvlagede ja võluväega kohvik Tartu linna südames on Viini stiilis kondiitrihõrgutisi  toonud eestimaalasteni alates aastast 1895, mil gurmaan ja kondiiter Johann Werner avas omanimelise kohviku. 125 aastaga on muutunud nii mõndagi, kuid härra Werneri pärand kompromissitust kvaliteedist ja luksuslikest maailmamaitsetest on saanud lahutamatuks osaks Werner kohviku identiteedist.

Eesti kultuurieliidi ühes meelispaigas Ülikooli tänava nurgal on läbi ajaloo kohtunud kuulsad kirjanikud, luuletajad, näitlejad, muusikud, kunstnikud ja maletajad, et kohvitassi ääres mõtteid vahetada, vaielda ja loomulikult loometööd teha. Eesti kirjanduse suurkujul ja professoril Gustav Suitsul oli kombeks Werneri kohvikus koguni eksameid vastu võtta.

Kõike seda pakub Werneri kohvik ka täna – inspiratsiooni loominguks, kohtumispaika aruteludeks, Viini stiilis torte ja kooke ning otseloomulikult suurepärast kohvi. Lisaks valmistame ka puhtast toorainest nii hommikusööke kui lõunapakkumisi.

Gustavi sünnilugu

Gustav brändi sünnilugu saab alguse Werner kohvikust, kus aastal 2005 said kokku Õie Pritson ja Joel Ostrat. Juba toona sai selgeks, et Joeli ja Õiet ühendav kirg toidu vastu oli suurem, kui üks kohvik – seepärast tuli leida nimi, mis annaks Werneri kohvikus sündinud toitude kvaliteeti ja kuninglikkust edasi ka poelettidel ja kohvikuriiulitel. Inspiratsiooni ei tulnud otsida kaugelt, uus kuninglik nimi sai pandud üle tee asuva Tartu Ülikooli asutaja, Rootsi kuningas Gustav II Adolfi järgi.

Juba järgmisel aastal liitusid tiimiga Rivo Sisas ja Siim Liivamägi, kellega koostöös avastati Gustavi tõeline potentsiaal. Tänu sellele neljaliikmelisele tuumikule on kasvanud Gustav täpselt selliseks, nagu tunneme teda täna – toidumaailma trendilooja, kes toob igasse päeva killukese luksust.